O Alpogelu

Chcete aktivně sportovat nebo si užívat procházky s přáteli, ale trápí vás bolesti svalů a kloubů? Vyzkoušejte náš jedinečný Alpogel, který vám nejenom uleví do bolesti, ale má také regenerační vlastnosti.

Alpogel průnikový regenerační širokospektrální gelový přípravek, který obsahuje unikátní bioaktivní kombinaci přírodních látek, bylinné extrakty, přírodní esenciální oleje, extrakt z léčivých peloidů. Účinné biolátky jsou okamžitě absorbovány a poskytují značnou úlevu při bolestech kloubů, svalů (záda, šíje, bedra, paže, lokty, ruce, nohy, kolena, chodidla) způsobené při námaze a únavě při sportu, turistice, stáří nebo např. kancelářskou i běžnou denní rutinou. Urychlí vstřebávání modřin, osvědčuje se i při zhmožděninách. Vyvolává velmi rychlé osvěžení a pocit uvolnění. Přírodní silice přítomné ve výrobku pomáhají udržovat ideální mikroklima - osvěžení přináší mentol a zahřátí zase kafr.

Jak Alpogel účinkuje?

Gel se nanáší na unavená místa nohou, rukou apod. a lehce vmasíruje. Ruce a nohy se masírují od prstů k tělu, na zádech směrem k páteři. Přípravek se rychle vstřebá a nezanechává lepkavý pocit. Obsahuje mentol, který má chladivý a osvěžující účinek, etanol a kafr, které pokožku osvěžují a prokrvují. Přípravek můžete aplikovat podle potřeby, ne více než 4-5x denně. Lze jej používat před a po sportovní aktivitě a pro obecný pocit pohody. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné nanést gel na postiženou oblast, překrýt potravinářskou fólii (sama se přichytí) a nechat působit dlouhodobě (např. přes noc).

Při zánětech na potravinářskou folii přiložíme ledový zábal (např. mražený hrášek, který se přizpůsobí tvaru) a zabalíme ručníkem. Gel je možné používat v kombinaci s elektropřístroji (fototerapie, magnetoterapie, rázová vlna) kde, zvyšuje účinnost přístrojů. Aplikuje se před a po dokončení aplikace. Vhodné pro elektropřístroje na profesionální i domácí použití.

Přípravek se může používat i preventivně, je vhodný pro děti od 4 let.

Nedoporučujeme používat při alergii na některou složku obsaženou v přípravku a pro kojence. Není vhodné používat jej na poškozenou nebo poraněnou kůži nebo aplikovat přímo na křečové žíly.

Jaké látky Alpogel obsahuje?

INCI: Aesculus hippocastanum - Kaštan koňský – obsahuje hlavně saponiny, escin, flavonoidy, pektin. Obsahové látky kaštanu příznivě ovlivňují pružnost a pevnost cévních stěn a zabraňují tvoření otoků zvláště lymfatických

INCI: Arnika montana - Prha arnika – obsahuje hlavně silice, cholin, třísloviny a minerální látky. Má prokrvující, protizánětlivé a hojivé účinky. Pomáhá také při kloubních artritických a artrózních zánětech.

INCI: Anthyllis vulneraria - Úročník bolhoj  – působí dezinfekčně, adstringentně, podporuje látkovou výměnu. Příznivě působí na celou řadu poruch úrazového i neúrazového původu.

INCI: Calendula officinalis - Měsíček lékařský -  je velmi ceněný pro své čistící, dezinfekční, antibiotické, antiseptické a antioxidační účinky podporuje také tvorbu nových tkání, a tím urychluje celý proces hojení kůže. Dokáže výrazně zlepšit stav pleti.

INCI: Camphor - Kafr přírodní – má osvěžující a lehce desinfekční účinek, prokrvuje, utišuje svědění, podporuje látkovou výměnu, brání zánětům

INCI: Fucus vesiculosus - Chaluha bublinatá – běžně se používá při zánětech kloubů a revmatismu pomáhá omezovat kornatění cév. Zklidňuje artritidu a revmatismus, má výborné protizánětlivé účinky.

INCI: Hypericum perforatum - Třezalka tečkovaná silné protizánětlivé účinky, zlepšuje kvalitu cévních stěn, podporuje látkovou výměnu. Zklidňuje citlivou pleť.

INCI: Menthol - Mentol přírodní – má mentol chladivý, intenzivně osvěžující, antiseptický, antibakteriální, stimulační účinky, odstraňuje pocit únavy, tlumí bolesti svalů. Mentol stimuluje nervy tak, že vjemy chladu vytváří známý chladivý pocit a brání tak organismu reagovat na bolestivé podněty

INCI: Thymus vulgaris Oil - Tymiánová silice – účinky antiseptické, tonizující, napomáhá obranyschopnosti organizmu. Účinně působí při svalových a revmatických bolestech.

INCI: Mentha piperita Oil - Máta peprná silice - pomáhá odstraňovat křeče, působí protizánětlivě, snižuje napětí hladkého svalstva, vyvolává pocit chladu.

INCI: Peat Extract - Extrakt z léčivých peloidů - zásluhou vysokého obsahu biologicky činných huminových kyselin, kyseliny křemičité, vitamínů, rostlinných enzymů a sterolů, přírodních pryskyřic, vitaminů a přírodních minerálních látek má na pokožku hluboce čistící, regenerační, hydratační, protizánětlivé a stimulační účinky. Potlačuje vliv škodlivých volných radikálů a tím pomáhá zpomalovat procesy stárnutí pokožky. Látky obsažené v rašelině příznivě ovlivňují všechny životně důležité systémy těla.

 

Výrobek byl kladně posouzen v SZÚ Praha a notifikován v Evropské Unii na CPNP